Haber

AK Partili Aksal’dan EYT açıklaması

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, emeklilikte sıkışan vatandaşların sorunlarının çözümünde büyük emekleri olan bakanlık bürokratları ve milletvekillerine teşekkür etti.

Aksal yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyunda EYT olarak bilinen yönetmeliğin Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda uzun ve kapsamlı bir çalışmanın ardından kabul edildiğini bildirdi.

Komisyonda yapılan toplantılara katıldığını belirten Aksal, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AK Parti olarak meseleyi samimiyetten uzak çözmek ve siyaset malzemesi yapmak amacında hiçbir yaklaşımda bulunmadık. Kurulduğumuz günden bu yana Cumhurbaşkanımızın liderliğinde toplumun sesini dinledik. Recep Tayyip Erdoğan ile toplumun taleplerine yönelik analizler ürettik.Yüklerini hepimiz biliyoruz.Ülkemizdeki temel altyapı sorunlarını çözdükten sonra biz de toplumun sesini dinleyerek EYT sorununu ele aldık ve analize getirdik. Partimiz toplumun sesini dinleyen, toplumsal talepleri dikkate alan ve analiz üreten bir parti olduğu için yirmi yılı aşkın süredir bu böyledir. samimiyetsiz sorunları çözmek yerine siyasete alet etmek isteyenlerin değil, bu ülkenin sorunlarını çözenlerin tercih edilmesi.Değerli ve hassas bir süreçti.Bakanlığımızın bürokratlarını, milletvekillerini tebrik ediyorum. es ve bu süreçte emeği geçenler; hepinize teşekkür ederim.”

haber-akcakent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu